Szájzuhany: mire jó, és hogyan kell használni?

A fogközök megtisztítása nélkül nem lehet teljes a fogápolás, ez tény. Az ehhez használatos eszközök közül a fogselyem és a fogköztisztító kefék sokak számára ismerősek ma már, és sokan használják is ezeket. Kevésbé elterjedt a szájzuhany alkalmazása, aminek oka lehet a valóban jó minőségű készülékek ára, de az is, hogy a működésükkel kapcsolatban sok a megválaszolatlan kérdés.

Nézzük, hogy miért is jó a szájzuhany, és mire kell odafigyelni a használatakor!

Milyen hatásai vannak a szájzuhany használatának?

A szájzuhany célja tehát, hogy a fogközökbe tapadt, illetve az ínyre rakódott plakkot, szennyeződéseket és baktériumokat eltávolítsuk, és így megelőzzük az ínygyulladás, illetve a súlyosabb fogágybetegségek kialakulását. A fogselyemmel ellentétben a szájzuhany emellett a már meglévő panaszok enyhítésében is segíthet. Csökkenthető vele az ínyvérzés és a gyulladások mértéke, valamint a szájszag ellen is hatékony lehet.

Bizonyos esetekben, mint amikor valaki koronával, híddal, implantátummal rendelkezik, vagy fogszabályozót hord, különösen előnyös lehet a szájzuhany. Hogy miért? Mert a baktériumok elpusztításával megelőzhető a különféle betegségek, mint például a fogszuvasodás kialakulása.

Hogyan kell használni a szájzuhanyt?

A szájzuhanyt naponta, az esti fogmosás után ajánlott használni. Általában más fogköztisztító eszközre már nincs szükség mellette, de ha valakinek extrán torlódnak a fogai, érdemes még fogselyemmel is átfutni a fogközöket pluszban.

A szájzuhany használata előtt nem árt elolvasni az útmutatót, ahol mindent leírnak a készülékkel kapcsolatban. Vannak azonban olyan tanácsok, amik típustól függetlenül a szájzuhanyok többségére érvényesek. Lássuk, hogy mik ezek!

  • Mindennapos használatra a normál szórófej ajánlott, a már kialakult ínygyulladás esetén azonban válasszunk az erre a célra fejlesztett speciális fejet!
  • A szájzuhany fejét tartsuk 90 fokos szögben, az ínyvonaltól nagyjából 3 milliméter távolságban!
  • A vízsugárral az íny mentén haladva végezzük a tisztítást, majd a fogközöknél álljunk meg néhány másodpercre!
  • A vízhez adagolhatunk speciális, antibakteriális szájöblítőt, amivel tovább fokozható a készülék kórokozók elleni hatékonysága.

A fogköztisztítás legalább annyira fontos, mint a napi kétszeri fogmosás, hiszen csak így óvható meg a fogak épsége, és az íny egészsége.

Jelentkezzen be most!

Ilyen formátumban adja meg: 19800101
Ilyen formátumban adja meg: 06301234567
Scroll to Top